Aizsardzības ministrija veic munīcijas pasūtījumu prettanku ieročiem “Carl Gustav”

29.08.2018
Dienesta gaita
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa
 

29.augustā Aizsardzības ministrija ir veikusi 84mm munīcijas pasūtījumu prettanku ieročiem “Carl Gustav” 16,2 miljonu eiro apmērā, tādējādi stiprinot Nacionālo bruņoto spēku, tostarp Zemessardzes kaujas spējas un nodrošinot nepieciešamos munīcijas krājumus.

Pirmās munīcijas piegādes ir plānotas 2019. gadā.

Jau ziņots, ka šī gada sākumā Aizsardzības ministrija noslēdza vienošanos ar Zviedrijas aizsardzības iepirkumu aģentūru par dalību kopējā prettanku ieroču “Carl Gustav” munīcijas iepirkumā no uzņēmuma “SAAB Dynamics AB”.

Vienošanās par “Carl Gustav” munīcijas iegādi Zviedrijas, Igaunijas un Latvijas bruņotajiem spēkiem ir noslēgta uz septiņiem gadiem. Tās ietvaros Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām iespējams iegādāties dažādu veidu “Carl Gustav” munīciju, kas paredzēta Nacionālo bruņoto spēku bruņojumā esošajiem 84mm prettanku ieročiem.  Ir paredzēts veikt papildu iegādes, lai stiprinātu kājnieku kaujas spējas un nodrošinātu apmācības procesu.

Šis iepirkums ir pirmais sadarbības projekts, kas īstenots starp Latvijas un Zviedrijas Aizsardzības ministrijām 2017. gada janvārī noslēgtā nodrošinājuma jomas sadarbības līguma ietvaros, kas paredz arī iespēju veikt kopējus aizsardzības nozares iepirkumus.

Nacionālo bruņoto spēku vajadzību nodrošināšanai līdz šim spēkā bija 2014. gada jūnijā uz pieciem gadiem (ar tiesībām to pagarināt vēl uz diviem gadiem) noslēgtais līgums starp uzņēmumu “SAAB Dynamics AB” un Eiropas Aizsardzības aģentūru, Igauniju, Latviju, Lietuvu, Čehiju un Poliju, kura ietvaros Eiropas Aizsardzības aģentūru darbojās kā centralizētā iepirkumu institūcija, uzņemoties vadošo lomu iepirkuma procedūrā. 

Prettanku ierocis, granātmetējs “Carl Gustav” ir nozīmīgs kājnieku ierocis, kas nodrošina gan prettanku, gan pretkājnieku spējas un tiek plaši izmantots vairākās NATO dalībvalstīs, tostarp ASV un Baltijas valstīs.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta 
Preses nodaļa 
Tālrunis: 67335067
E-pasts: prese@mod.gov.lv