Ādažu bāzē atklāj NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupai paredzētu laukumu un uzsāk sporta kompleksa būvniecību

20.09.2018
Latvijā
Infrastruktūra
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 21. septembrī, plkst. 14.00 Ādažu bāzē aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieks brigādes ģenerālis Ivo Mogiļnijs piedalīsies NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupai paredzētās infrastruktūras atklāšanas pasākumā un sporta kompleksa būvniecības piemiņas kapsulas iemūrēšanas ceremonijā.

Ādažu bāzē uzņemošās valsts pasākumu nodrošināšanai svinīgi atklās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupai paredzēto infrastruktūru - laukumu, kas nodrošinās sabiedroto uzturēšanos NATO īstenoto atturēšanas pasākumu ietvarā. Būvdarbi tika uzsākti 2017. gada oktobrī, un tos veica SIA “Arčers” un SIA “Belss”.

Ādažu bāzes daudzfunkcionālā sporta halle 8760 kvadrātmetru platībā un stadions un āra sporta laukumi aptuveni 19 060 kvadrātmetru platībā no 2020. gada nodrošinās karavīriem iespējas uzturēt un pilnveidot fizisko sagatavotību.

Daudzfunkcionālajā sporta hallē būs basketbola zāle, handbola un florbola zāle ar iesildīšanās celiņu, trenažieru, alpīnisma treniņu, cīņu un boksa zāles ar palīgtelpām, kā arī plānotas telpas medicīnas personālam, inventāram un tehniskās telpas. Stadionā karavīriem būs pieejams vieglatlētikas un futbola stadions, āra laukumi sporta spēlēm un atlētiskai vingrošanai.

Tāpat šī projekta īstenošanas laikā tiks veikti arī teritorijas labiekārtošanas darbi.

Sporta kompleksa projektēšanu veic SIA “Nams”, galvenais būvuzņēmējs ir AS “UPB”. Darbu pārraudzību veic Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs.

Pēc svinīgās kapsulas iemūrēšanas ceremonijas aizsardzības ministrs R.Bergmanis pasniegs dāvinājumu par godu šim notikumam – Ādažu militārās bāzes sporta sasniegumu grāmatu, un, lai oficiāli reģistrētu pirmo rekordu, norisināsies sacensības lādiņa turēšanā. Sacensībās piedalīsies karavīri no Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes 1. mehanizētā kājnieku bataljona, 2. mehanizētā kājnieku bataljona, 3. Reģionālā nodrošinājuma centra un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas.  Pasākuma noslēgumā tiks veikts ieraksts Ādažu bāzes sporta sasniegumu grāmatā.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv